BAŞ BELASI

baş belası

İpek Gümüşçü ilk aşkıyla evlenmiş, hiç çalışmamış, kendisini yuvasına adamış, 10 yaşında bir çocuk annesi bir kadındır. Psikoloji eğtimi alan İpek’in en büyük hobisi amatör dedektifliktir ve bu becersini çevresindeki arkadaşlarının sorunları çözmek için kullanmaktadır.

İpek’in mutlu hayatı bir günde tepetaklak olur. En yakın arkadaşı Nazlı’nın aldatıldığını öğrenmesiyle başlar herşey. İpek arkadaşına yardımcı olmak için yasak aşkın izini sürerken kendisini Başkomiser Şahin Kara’nın yürüttüğü bir cinayet soruşturmasının merkezinde buluverir. Şahin ile İpek daha önceden tanışmakta ve birbirlerinden hiç de haz etmemektedirler. Soruşturma ilerledikçe elde edilen deliller görünenden çok daha büyük bir tehlikenin varlığına, hatta İpek’in kocasına kadar uzanan bir şebekenin varlığına işaret etmektedir.

İpek’in hayatını alt üst eden olaylar zinciri onun Emniyette psikolog olarak işe başlamasına vesile olur. Cinayet Büro Amiri Mehmet’in yönlendirmesiyle ekip olarak çalışmaya başlayan Şahin ve İpek bir yandan birbirlerini tanıma ve kabullenme sancısını yaşarken bir yandan da ortak düşmanlarını bulmak için uğraşacaklardır.

KÜNYE

YAPIM YILI:

2021

Yönetmen:

Murat Onbul

senaryo:

Gülsev Karagöz, Zafer Özer Çetinel, Ahmet Orçun Okşar, Ramazan Demirli

oyuncular:

İrem Helvacıoğlu, Seçkin Özdemir, Dilara Aksüyek, Bülent Düzgünoğlu, Neşe Baykent, Taner Rumeli, Yılmaz Kunt, Buçe Buse Kahraman, Ali Mert Yavuzcan, Ergül Miray Şahin, Özgür Cem Tuğluk, Barış Yalçın, Eyüp Mert İlkıs

Fotoğraflar