YENİ PROJEMİZ “ESKİ HİKAYE” ÇOK YAKINDA TRT1’DE

TRT1’in yeni yayın dönemindeki iddialı yapımlarından biri olan Eski Hikaye, seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Büyük bir dönüşümün eşiğindeki bu aşk ve intikam hikayesinin baş karakterleri Mete ve Türkan, Buğra Gülsoy ve Funda Eryiğit’in oyunculuklarıyla hayat buluyor.

Eski Hikaye bir suç ve intikam hikayesini merkeze almakla birlikte aynı zamanda ‘‘insan insanı iyileştirir’’ düsturuyla değişen hayatları ve tabii ki aşkı anlatacaktır.

Mete, çocuk yaşta hayattaki tek varlığı babasının bir cinayete kurban gitmesinin ardından intikam yemini etmiştir. Eski Hikaye, her ne kadar Mete’nin babasının intikamını almak üzere giriştiği uğraşın hikayesi gibi görünse de, aslında kahramanın geçirdiği değişimi anlatacaktır.

Eski Hikaye, 6 Mantı, Süper Dadı ve Kaba Kurgu gibi TRT’deki başarılı yapımlarıyla tanınan ARC Film tarafından hazırlanıyor. Senaristi, Mor Menekşeler dizisinin senaristi olarak da tanıdığımız yazar Levent Cantek. Evlerden Biri, Canan, Es-Es gibi çeşitli dizilerin yönetmenliğini yapan Bahadır İnce ise Eski Hikaye’nin yönetmen koltuğunda oturuyor.

Dizinin yapımcısı Fatih Enes Ömeroğlu intikam, adalet ve cezalandırma kavramlarının sorgulandığı bir işe imza attıklarını, ana karakter Mete’nin, ‘‘Adalet, cezalandırma ile eş anlamlı mıdır ya da arasındaki fark nedir?’’ gibi sorularla bu farkı idrak etmesinin yani kısaca iyileşmesinin hikayesini anlatacaklarını belirtti: ‘’Sadece bu temanın bile Eski Hikaye’yi daha önce seyrettiğimiz dizi filmlerden tamamıyla farklı bir kulvara sokacağını düşünüyoruz. İddialı bir önermemiz var ve bunun iddialı bir dizi için ilk şart olduğuna inanıyoruz.’’

Dizinin oyuncu kadrosunda ise şu isimler yer alıyor: Buğra Gülsoy, Funda Eryiğit, Murat Daltaban, Damla Debre, Tuğçe Kumral, Ali Barkın, Tayfun Erarslan, Sermet Yeşil, Osman Alkaş, Ferda Işıl,  Songül Sevdik, Diren Polatoğlulları, Mehmet Esen, Sedef Akalın, Sinan Demirer.

 

ESKİ HİKAYE KÜNYE

 

Yapımcı: Fatih Enes Ömeroğlu

Yapım: ARC Film

Yönetmen: Bahadır İnce

Senarist: Levent Cantek

 

 

OYUNCULAR

 

Mete: Buğra Gülsoy

Türkan: Funda Eryiğit

Esra: Damla Debre

Zeynep:  Tuğçe Kumral

Murat Boztepeli: Murat Daltaban

Cengiz Timuçin: Sermet Yeşil

Pamir: Ali Barkın

Berkes:  Tayfun Erarslan

Sadri: Osman Alkaş

Ömer: Uraz Kaygılaroğlu

Asiye: Ferda Işıl

Rezzan: Songül Sevdik

Kese: Diren Polatoğlulları

Abdi: Mehmet Esen

Fahriye: Sedef Akalın

Ragıp: Sinan Demirer